היתרונות והחסרונות של בנייה באמצעות מעכבי בעירה

שריפות יכולות להתרחש בכל מקום, אם בבנייני מגורים, בנייני מסחר או בנייני ציבור ועוד.

הן יכולות לגרום לנזקים כבדים – לרכוש, למבנה עצמו וגם לסכן את האנשים השוהים בו. לכן, בתהליך תכנון של כל מבנה, ובמיוחד אם מדובר במבנה המיועד לאכלס מספרים גדולים של בני אדם, חייבים לקחת בחשבון את חומרי בנייה הדליקים, אשר עלולים להוות סכנה ואף לייצר מלכודות אש, במקרים של שריפה.

כדי למנוע מקרים של שריפות מסוכנות מסוג זה, יש להשתמש בחומרי בנייה מעכבי בעירה.

היתרונות והחסרונות של בנייה באמצעות מעכבי בעירה

חומרי בנייה מעכבי בעירה – איך זה עובד?

חומרים מעכבי בעירה מפחיתים את רמת דליקות של חומרים דליקים, כמו עץ, בד, נייר ועוד, על ידי יצירת הפרדה מאש, או על ידי שחרור חומרים שמפסיקים את הבעירה.

חומרים שונים יכולים להשפיע על רמת הבעירה בדרכים שונות:

  • קירור – יצירת תגובה כימית שיוצרת קור ומקררת את החומרים הדליקים. כדי לעכב את השפעת האש.
  • יצירת שכבה מבודדת (כמו צבע מעכב בעירה) המונעת את החשיפה הישירה של חומרים דליקים לאש.
  • דילול – מעכבי בעירה מסוימים משחררים מים או פחמן דו חמצני, בחשיפה ישירה לאש וכך הם פועלים במידה מסוימת לדילול הרדיקלים החופשיים בשריפה, כדי לכבותה.

יתרונות חומרים מעכבי בעירה בבנייה

כאמור, חומרים מעכבי בעירה מסייעים להגן על חיי אדם ועל רכוש, מפני דליקות אשר יכולות להתרחש בכל מקום ובכל זמן. הם מגינים על חומרים דליקים מפני חשיפה ישירה לאש ובכך מפחיתים את הסכנה.

בנוסף, מבנים שונים נבנים לפי תקנים שונים. יש לעמוד בין היתר, גם בתקנים של שירות הכבאות וההצלה ואלה עשויים להיות מחמירים מאוד, בעיקר כאשר מדובר במבנים ציבוריים, אבל גם לצורך קבלת רשיון עסק למשל, או אישור אכלוס לבניין חדש, יש לקבל אישור ממחלקת כיבוי האש המקומית.

שימוש נכון, לפי התקן, בחומרי בנייה מעכבי בעירה, יכול לחסוך לכם עוגמת נפש רבה והוצאה כספית גדולה, על תיקונים ותוספות לאחר סיום הבנייה.

חומרים מעכבי בעירה לבנייה – חסרונות

  • חומרים מעכבי בעירה שונים מתאימים ליישום על גבי חומרים דליקים מסוגים שונים. לכן, לפני שמיישמים חומר מעכב בעירה על הקיר, על וילון, על משטח עץ ואפילו על פלדה, חשוב להבין אם מדובר בחומר המתאים במידה אופטימלית לחומר עליו הוא מיושם.
  • מעכבי בעירה מסוגים מסוימים, משחררים גזים שמטרתם לעצור את הדליקה, אך במקרים מסוימים, כאשר משתחררים גזים בכמות גדולה מאוד, הדבר עלול לגרום לתוצאה הפוכה.
  • שימוש לא מושכל במעכבי בעירה בבנייה עלול לגרום נזק ואף להוצאות כספיות כבדות. לכן חשוב להיוועץ בבעלי מקצוע לבחירת החומרים המתאימים.

לסיכום, ניתן למצוא חומרים מעכבי בעירה לצרכים שונים במבנה. חשוב להשתמש בחומרים אלה לפי התקן, כדי למנוע בעיות והוצאות מיותרות. שימוש נכון במעכבי בעירה בבנייה יכול להיות ללא ספק, פתרון מציל חיים. צרו איתנו קשר למידע נוסף!

השארת תגובה