פס בלימה

פס בלימה הידוע גם בשם מעצור חניה, הוא למעשה מוצר בטיחות ייעודי המשמש למטרות עצירה בטיחותית של כלי הרכב במהלך החניה. באמצעות מוצר זה ניתן להגדיר ולהסדיר את מקומות החנייה גם בחניונים ציבוריים וגם במקומות חניה פרטיים, ובתוך כך, לאפשר לכל נהג/ת לחנות את רכבו בבטחה ובזהירות הנדרשת במקום החניה המיועד.

התקנת פסי בלימה בשטח החניון או החניה הפרטית, נעשית אומנם לצרכי הסדרתם של מקומות החניה אך היא בהחלט מהווה אמצעי יעיל ורב ערך בכל הנוגע לבטיחות הנסיעה במהלך החניה, כאשר פס הבלימה מסייע למניעת תאונות פגוש בין כלי הרכב החונה לכלי רכב בחניה הנגדית או בין כלי הרכב לקיר החניה. כמו כן, פסי הבלימה מונעים חניה לא תקנית (רכב בולט החוצה, חניה באלכסון וכדומה) המפריעה לתנועה בתוך החניון ומגבילה את שדה הראיה. 

פס בלימה

התקנת פסי בלימה – למי היא מיועדת?

התקנת פסי בלימה מיועדת בראש ובראשונה למפעילי חניונים ציבוריים (תת קרקעיים ומתחמי חניה פתוחים כאחד) המעוניינים להסדיר את מקומות החניה בשטח החניון תוך ניצול מיטבי של השטחים המיועדים לחניות ותוך כדי הגברת הבטיחות לכל נהג חונה. 

בנוסף, התקנת פסי בלימה מיועדת לוועדי בתים וחברות אחזקת מבנים המעוניינים להתקין פסי בלימה לכל אחת מהחניות המוסדרות במתחם החניה של הבניין וזאת  לצרכי הגברת הבטיחות של הדיירים ולצרכי הגדרה מדויקת של מקומות החניה המיועדים תוך מניעת מקרים בהם רכבים חונים באלכסון או בכל תצורת חניה אחרת העלולה לגרום לאי-סדרים במגרש החניה העומד לרשות הדיירים. בהקשר זה חשוב לציין שגם לבעלי חניות פרטיות בבתים פרטיים או במבני מגורים, מומלץ להתקין פס בלימה בשטח החניה על מנת לשפר את נוחות השימוש בחניה ולמנוע פגיעה ברכבם כתוצאה מחניה לא נכונה. 

פסי בלימה – מאפייני המוצר 

פסי בלימה המשמשים לעצירה בטיחותית של כל הרכב בעת חניה, כוללים שני דגמים עיקריים:

  1. פסי בלימה המיוצרים מפלסטיק קשיח 
  2. פסי בלימה המיוצרים מגומי קשיח 

בשני הדגמים, ניתן למצוא פסי בלימה באורכים שונים שנעים בין 90 ל-180 ס"מ, כאשר כל דגם כזה או אחר של פס בלימה מגיע עם מחזירי אור מובנים. גם פסי הבלימה המיוצרים מפלסטיק קשיח וגם אילו המיוצרים מגומי, מתאפיינים בעמידות גבוהה לתנאי חוץ (כולל עמידות מפני נזקי השמש) וסימני שחיקה, ולכן, הם מיועדים להתקנה גם במקומות חניה מקורים וגם במקומות חניה פתוחים. 

מאפיין מרכזי נוסף של פסי הבלימה מפלסטיק ו/או גומי בא לידי ביטוי בהתקנה קלה ונוחה של המתקן על גבי משטח החניה, כאשר ניתן לפרק את ה-פס הבלימה בכל רגע נתון לצורך העברתו למקום חניה אחר.  בעבר הלא כל כך רחוק, נעשה שימוש באבני בלימה אשר יוצרו מבטון אך הנזק העלול להיגרם לחלק הקדמי או האחורי של כלי הרכב בעת החניה הוביל שמוצר זה כבר לא משווק. 

חברתנו מתמחה באספקה של פסי האטה ובלימה מסוגים שונים, אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר בכל שאלה ודבר על פסי בלימה וביחד עם ייעוץ מקדים נוכל להמליץ על הפתרון המתאים עבורכם.

השארת תגובה