תקנים על פסי האטה

היום ניתן למצוא פסי האטה ברוב הכבישים העירוניים בארץ, מאחר ומדובר על אמצעי נוח ויעיל להפחתת מהירות הנסיעה של הנהגים.

נהוג להתקין פסי האטה בקרבת בתי ספר וגני ילדים, על מנת להגביל את מהירות הנסיעה של הנהגים בקטע הדרך הנתון.
מדובר באחד מאמצעי הבטיחות הנפוצים והיעילים ביותר, המאפשרים להגביר את נושא הבטיחות בדרכים עירוניות ולשמור על הולכי הרגל. נהוג להתקין פסי האטה גם בשטחי תפעול ובחניונים, על מנת למנוע נהיגה מהירה, העלולה לסכן את עוברי האורח.

אנו בחברת שרפים מערכות מיגון בע"מ נשמח לספק לכם פסי האטה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מקפידים על תקנים לפסי ההאטה השונים ומבטיחים לכם את המוצרים האיכותיים והעמידים ביותר בשוק.
אנו מספקים מגוון רחב של פסי האטה שונים, העשויים מחומרים שונים כמו פלסטיק, גומי ו- PVC, ומבטיחים בטיחות מקסימלית ומאפשרים התקנה מהירה ופשוטה.

תקנים של פסי האטה – נקודות חשובות שכדאי להכיר

קודם כל, כדאי להבין את מנגנון הפעולה של פסי ההאטה, מאחר ומדובר על מנגנון פשוט אך יעיל במיוחד.

פסי ההאטה מותקנים לרוחב הכביש, במטרה לגרום לטלטול של הרכב, וככל שמהירות הנסיעה תהיה גבוהה יותר, כך עוצמת הטלטלה תהיה משמעותית יותר. כתוצאה מכך, רוב הנהגים נוטים להאט לפני המעבר על פסי ההאטה, במטרה למנוע את הטלטול ואת הנזק הפוטנציאלי שעלול להיגרם לרכב. כדאי לציין כי נכון להיום לא קיים תקן ישראלי מחייב לפסי האטה, אך ישנן הנחיות הממליצות לעשות כן, על ידי משרד התחבורה.

הנחיות אלו מתייחסות בעיקר להתקנה של פסי האטה בכביש באזורי מגורים, לכן חסרות הנחיות המתייחסות להתקנה בחניונים ציבוריים, שטחי תפעול שונים, מפעלים וכדומה.

כל רשות מקומית אמורה לדאוג לפסי ההאטה המותקנים בתחום השיפוט שלה, כאשר מהנדס התנועה אחראי על התכנון וההתקנה שלהן. בפועל, אין תקן מחייב לכן ניתן למצוא מגוון רחב של פסי האטה.

תקנים על פסי האטה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

אומנם בארץ אין תקנים מחייבים לפסי האטה, אך לרוב משתמשים בתקנים הנהוגים בחו"ל, על מנת להבטיח את איכות ועמידות פס ההאטה הנבחר.

הנחיות משרד התחבורה קובעות כי פס ההאטה אינו אמור לעלות על גובה של 10 ס"מ והרוחב חייב להיות לפחות 4 מטרים. בארה"ב למשל, נהוג להשתמש בפסי האטה בצורת טרפז, על מנת להקל על המעבר של רכבים כבדים, כגון משאיות ואוטובוסים, במהירות סבירה.

חשוב לציין כי יש להתקין את פסי ההאטה בהתאם להנחיות, על מנת למנוע תאונות ולשמור על הבטיחות. ניתן לבחור מבין מגוון רחב של פסי האטה, כאשר המטרה היא לבחור בפסי האטה המותאמים לאקלים הישראלי ועמידים לקרינת השמש הישירה.

באמצעות חברת שרפים מערכות מיגון בע"מ נשמח לספק לכם פסי האטה עמידים ואמינים, העומדים בתקנים המחמירים ביותר. לפרטים והזמנות, צרו קשר!

השארת תגובה