מהי נגישות במבנים?

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של נגישות במבנים, מאחר ומדובר על נושא חשוב וחיוני במיוחד. החל משנת 2009 ישנה עליה במודעות לנושא, בעקבות חוק המחייב התקנת אמצעי נגישות לאנשים הסובלים מלקות ראייה, בכל סוג של בניין ציבורי בארץ. נכון להיום, רוב המוסדות בוחרים לשפר ולשדרג את אברי העזר השונים, על מנת להקל על כבדי הראייה והעיוורים ולאפשר להם נוחות מקסימלית. 

אנו חברת שרפים מערכות מיגון בע"מ נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של נגישות במבנים. כל המוצרים שלנו עומדים בתקנים המחמירים ביותר של מכון התקנים הישראלי, האמריקאי, הגרמני והבריטי ואנו מספקים אחריות מלאה על המוצרים השונים, לצד יחס אישי ושירות לקוחות ברמה הגבוהה ביותר. 

כל מה שחשוב לדעת לגבי נגישות במבנים

קודם כל, חשוב להבין כי עיוורים ואנשים הסובלים מלקויות ראייה, זקוקים לאביזרי עזר שונים, במטרה להתמצא במרחב בצורה המהירה והיעילה ביותר. כל סוג של חנות, מסעדה ובית קפה זקוקים לאביזרים מסוג זה, מאחר וחוק נגישות לבעלי מוגבלויות מחייב התקנת אמצעי נגישות מתאימים. אמצעים אלו מאפשרים לכבדי הראייה להשתתף בצורה חופשית יותר בחיים חברתיים ובפעילויות שגרתיות, מבלי להיות תלויים באדם אחר. הנגשת המבנה כוללת הסרת מכשולים מיותרים, לצד הצטיידות באביזרים ייעודיים. למשל, פס נגד החלקה המודבק בצורה תקנית על המדרגות, יכול למנוע נפילה או החלקה של כל אדם, הסובל מלקות ראייה. כמו כן, שימוש בפסי הולכה יכול לסייע לכבדי ראייה להבחין בסכנות, או לחילופין, לכוון אותם לעבר נציגי השירות במקום.

החשיבות של נגישות במבנים

אין שום ספק כי ישנה חשיבות עצומה לצורך להנגיש מבנים לעיוורים ולכבדי ראייה, מאחר ואין שום סיבה למנוע מהם את היכולת לנוע בצורה חופשית ובלתי תלויה במרחב הציבורי. באמצעות שימוש באביזרים ייעודיים ניתן לשפר משמעותית את איכות החיים שלהם. למשל, באמצעות שימוש בכפתורי גבשושיות מנירוסטה ניתן לתחום שבילים בתוך כל מוסד ציבורי, על מנת להקל על כבד הראייה למצוא את הדרך למשרדים השונים. בנוסף, באמצעות שימוש במשטחי אזהרה לנגישות ניתן להזהיר בפני סכנות, כגון כניסה למעלית, מדרגות וכדומה. מעבר לכך, משטחי הולכה יכולים לשמש לא מעט סוגים שונים של מוסדות ציבוריים, לצורך סיוע לכבדי ראייה ולעיוורים להתמצא במקום. מומלץ תמיד לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, במטרה להבטיח לעצמכם את המוצרים האיכותיים והיעילים ביותר עבורכם. יש לוודא כי המוצרים עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר וכי אופן ההתקנה שלהם נעשה בצורה תקנית ונכונה. רק אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, יוכלו להבטיח לכם נגישות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

אנו בחברת שרפים מערכות מיגון בע"מ נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של נגישות במבנים. אנו נשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך ולסייע לכם לבחור את אמצעי הנגישות הדרושים עבורכם. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

השארת תגובה